Sitemize HoşgeldinizBugün :23 Nisan 2024 Salı
<%=Islemler.TexteGoreBilgiVer("Select Baslik From T_Icerik Where Filtre=@filtre", "meta_"+GetLocalResourceObject("dil").ToString(), 20) %>
ANA SAYFA HAKKIMIZDA HİZMETLERİMİZ HABERLER REFERANSLAR İLETİŞİM
ABB ve Philips güçlerini birleştiriyor

Lider güç ve otomasyon teknolojisi sağlayıcısı ABB ve aydınlatmada dünya lideri Philips ticari binalar için bağlantılı aydınlatma sistemleri ve bina aygıt kontrolü entegrasyonunu basitleştirmek için bir iş birliğine gidildiğini duyurdu. Philips'in LED aydınlatma sistemlerindeki uzmanlığı ile ABB'nin bina otomasyonu bilgisi bir araya getirilerek sistem entegratörlerine, ticari bina sahiplerine, tesis yöneticilerine ve bu binalarda çalışanlara çeşitli avantajlar sağlanıyor.

İşbirliği, Philips'in bağlantılı aydınlatma sistemi; aydınlatma, güneşlik, bina erişimi ve ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) dahil olmak üzere, ABB'nin otomasyon yazılımına sorunsuzca entegre olabilecek. Böylelikle bir ticari ortamı tamamen kontrol altına alabilmek mümkün oluyor. ABB ve Philips'in bu çözümü sunmasıyla boş alanları yeniden yapılandırmak da artık daha kolay. Bir otel için bu işbirliği, çok sayıda ayrı odanın büyük bir toplantı odasında birleşmesinin ardından, tek bir dokunuşla aydınlatmanın değiştirilebilmesi anlamına gelebilir. Ya da bir alışveriş kompleksindeki, bir bina yöneticisi, HVAC ve aydınlatma sistemini kolayca yeniden yapılandırabilir.

Philips Lighting CEO'su Eric Rondolat konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Philips'in LED aydınlatması geleneksel aydınlatmaya kıyasla %80'e varan enerji tasarrufu sağlarken, konforlu ve daha verimli bir çalışma ortamı için yüksek kaliteli aydınlatma sunuyor. ABB, Philips ile birlikte enerji verimliliğini ve işlevselliği artırmak için en yeni teknolojiyi sunarak ve bu entegrasyonu daha kolay hale getirerek müşterilerini desteklemeye devam edecek."

ABB'nin Alçak Gerilim Ürünler Departmanı Başkanı Tarak Mehta şunları ekledi: "Gelecekte tek bir tuşa dokunarak boş alanlar yeniden yapılandırılabilecek ve enerji tüketimi düşürülecektir. ABB ve Philips, ticari binalarda bu teknolojinin sunulmasını kolaylaştırmak için basit, ölçeklenebilir bir çözüm sunmak üzere birlikte çalışacaktır."

Günümüzde, farklı bina sistemlerinin yeniden yapılandırılmasında her bir ayrı unsur için kod satırları girilmesi gerekiyor. Uyumlu yazılım ile farklı bina otomasyon unsurlarının tümünün kontrol altına alınması sağlanarak, bina yönetimi daha basit hale, kurulum ve bakım işlemleri daha ekonomik hale geliyor. Isıtma, havalandırma ve klima (HVAC) ile aydınlatma ticari binalarda %70'lik bir enerji tüketimine neden olur ve bina aygıt kontrolü ile yaklaşık %30 enerji tasarrufu sağlanabilir. Daha fazla enerji verimliliğine sahip sistemlere yükseltme bina yöneticilerinin işletim maliyetlerinde tasarruf yapmaları için büyük bir fırsat anlamına gelir.

Tel.: (0216) 660 01 61© Her Hakkı Saklıdır. Sur Otomasyon & Elektronik & Makine Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzin ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sitekobi Kobilerin Sitesi